První takový svazek

Svatba gayů v královské rodině! Muže si bere bratranec Alžběty

Lord Ivar Mountbatten, James Coyle
Zdroj: Profimedia
Lord Ivar Mountbatten (vlevo) vstoupí do manželství s Jamesem Coylem

Rok 2018 je pro královské svatby jako stvořený. Po obřadu prince Harryho a Meghan Markle přijde na řadu královnin bratranec z třetího kolene Lord Ivar Mountbatten. Událost bude o to významnější, že jde o první gay svatbu v královské rodině.

Britská královská rodina v poslední době ukazuje, že se do jisté míry modernizovala. Princ Harry se mohl oženit s rozvedenou Američankou, která je navíc míšenka, a teď se vládnoucí rodina těší na první gay svatbu. Píše o tom portál Daily Mail.

 

Svého vyvoleného si v soukromé kapli na pozemku v Devonu vezme bratranec královny Alžběty II. ze třetího kolene Lord Ivar Mountbatten. 55letý člen královské rodiny před dvěma lety přiznal, že je gay a že se zamiloval do 56letého Jamese Coylea.

 

Ivara k oltáři odvede bývalá žena Penny, se kterou strávil v manželství šestnáct let a má s ní tři dcery. Celou dobu prý ale bojoval se svou sexualitou a snažil se potlačit své pocity. Rozvedli se před sedmi lety, Penny ale zůstala jeho oporou.

 

 

 

"Myslím, že si Ivar neuvědomuje, jak moc se změnil od té doby, co oznámil, že je gay. A za všechno může James, který je tak zábavný. Ivar je teď mnohem víc v pohodě, je milejší a rád vaří. Zřejmě si ani neuvědomoval, jak moc se mučí, když se snažil svou sexualitu utajit. Nikdy nebyl šťastnější," popsala Penny.

 

Jamese poznal Ivar v březnu 2015 ve švýcarském lyžařském resortu Verbier. James na lorda křičel přes celý bar, protože si ho spletl se svým instruktorem. Když se nejasnost vysvětlila, okamžitě si padli do oka a začali spolu chodit. Svou lásku stvrdí letos v létě.

epa TN.cz