svatební průšvih

Svatbu jim zařídila agentura. Pak zjistili, že je neplatná!

Téma:

Zajímavý spor řešil soud v Brně. Manželé žalovali svatební agenturu za to, že svatba byla neplatná kvůli chybějícímu osvědčení z matriky. Obřad museli zopakovat a po agentuře chtěli 68 tisíc jako odškodnění. Spor nakonec skončil smírem, agentura jim zaplatí polovinu.

Manželé Michal a Michaela Švecovi se brali 1.6.2013. Datum vybrala matka nevěsty, která se věnuje numerologii. "To datum jsme vybrali proto, že součet těch čísel nám dal výsledek čtyři. A čtyřka je vlastně jakási rodinná jistota, zázemí," řekla matka žalobkyně Ivana Buchtelová.

 

Svatbu včetně oddávající farářky jim zajišťovala agentura. Jaký byl však šok "novomanželů", když zjistili, že manželství není zapsáno v matrice. "Paní farářka řekla: ´Tímto prohlašuji sňatek za právoplatně uzavřený´a my 12.června zjistíme, že o nás nikdo neví, že to byla fraška, že jsme sehráli divadlo pro osmdesát lidí, protože to všechno vlastně bylo neplatný," rozčilil se někdejší ženich Michal Švec.

 

 

Svatbu museli neuznaní novomanželé zopakovat. "A vzali jsme se de facto na střeše obchodního domu," hořce vzpomíná ženich. Za neplatnou svatbu chtěl pár náhradu nemajetkové újmy 68 tisíc. Soud však nakonec skončil smírem v podobě odškodnění 34 tisíc korun.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Ewa Farna šokuje: SVATBA! Máme foto i vyjádření

GALERIE: V nejbizarnější svatební kolekci najdete šaty pro gaye i transsexuály

tn.cz / gar