Změna termínu

Senioři dostanou důchody v červenci jinak, než jsou zvyklí

Důchod
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com
Ilustrační foto
Eva Pavelková
Eva Pavelková
22.6. 2020 5:01
Téma:

Červencový svátek mírně posune splatnost důchodů. Penze tak přijde některým seniorům, invalidům nebo vdovcům o den později. V prosinci pak kvůli vánočním svátkům naopak důchody dorazí o den dříve.

Svátky mimo jiné zahýbaly s výplatou penzí. Ti, kdo pobírají starobní, invalidní nebo pozůstalostní důchod, by se měli připravit, že jim mohou peníze v příštím měsíci dorazit jinak, než jsou zvyklí. Lidé, kterým měly peníze přijít 6. července, je výjimečně dostanou 7. července.

 

Splatnost důchodu se pro část obyvatel posune také v prosinci. Lidem, kteří měli dostat penzi na Štědrý den, ji Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) pošle už 23. prosince. Podobně výplatu ovlivnily také Velikonoce a květnové sváteční dny.

 

Důchody vyplácí ČSSZ vždy v sudé dny od 2. do 24. dne v měsíci. Do domovů důchodců nebo jiných zařízení sociálních služeb pak příspěvky posílá shodně 15. den v měsíci. Tyto termíny ale právě platí jen v nesváteční dny.

 

 

Důchodci si mohou zvolit, jestli chtějí peníze dostávat bezhotovostně na účet, nebo v hotovosti pobočku pošty v blízkosti bydliště. Způsob výplaty ale můžete kdykoliv změnit, podrobný postup najdete zde.


Seniory v domovech mohli blízcí navštívit až po téměř třech měsících. Podívejte se na reportáž TV Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz