nehoda na českolipsku

Svědci podpírali vlastníma rukama dodávku. Zachránili řidiči život

Nehoda na Českolipsku - 2
Zdroj: HZS Libereckého kraje
Než přijeli hasiči, dodávku podpírali svědci
Téma:

V Doksech na Českolipsku narazila dodávka do stromu. Zaklíněného a vážně zraněného řidiče zachraňovali nejen hasiči a záchranáři, pomohli i pohotoví svědci, kterým řidič zřejmě vděčí za svůj život. Podpírali dodávku, aby se nepřevrátila, dokud nepřijela pomoc.

K vážné nehodě došlo v pátek odpoledne v části obce Doksy na Českolipsku, kde narazila dodávka do stromu. "Již v ohlášení měli hasiči informaci, že je muž ve vozidle zaklíněný. Nezbytným pomocníkem hasičů tak bylo hydraulické vyprošťovací zařízení, pomocí kterého ho dostali ven," uvedla mluvčí hasičů Zdeňka Štrauchová.

 

Ještě před příjezdem hasičů se ale do záchrany řidiče pustili pohotoví svědci nehody. "Vůz, který skončil po nárazu na boku, několik lidí přetočilo na kola, aby zraněný nevisel za bezpečnostní pás, který měl kolem krku. Lidé drželi vůz vlastními silami, aby nedošlo ke zpětnému převrácení," popsal událost velitel zásahu Ondřej Říha.

 

"Naše jednotka provedla po příjezdu stabilizaci dodávky vzpěrami stabfast, uzavření komunikace a protipožární zabezpečení," dodal Říha. Po celou dobu zásahu byla silnice I/38 uzavřená.

 

 

"Zaklíněný muž utrpěl mnohočetná poranění dolních končetin a devastující poranění obličeje. Po vyproštění muže jednotky spolupracovaly na jeho ošetření," řekl Říha. Následně byl řidič transportován záchranářským vrtulníkem do nemocnice.

 

GALERIE: Vážná nehoda na Českolipsku

1
/
4
Zdroj: HZS Libereckého kraje
Nehoda na Českolipsku - 1

sei TN.cz