Veřejný odstřel

Svědčil proti Krejčířovi. Teď mafiána popravili přímo na ulici!

Radovan Krejčíř
Zdroj: ČTK
Téma:

V pondělí zemřel na předměstí jihoafrického Johannesburgu srbský podnikatel Džordže Mihaljevič, bývalý konkurent Radovana Krejčíře. Později proti Krejčířovi svědčil u soudu. Popravili ho dva střelci na motorkách.

Podle jihoafrického zpravodajského portálu The South African Mihaljevič zemřel na ulici Van Buuren ve čtvrti Bedfordview. Seděl ve svém porsche a chystal se odjet do práce, když vedle jeho vozu zabrzdili dva motorkáři a pokropili sporťák kulkami.

 

Podle vyšetrovatele Paula O’Sullivana, který se Krejčířovou kauzou zabývá už řadu let, bylo jen otázkou času, kdy Mihaljevič koupí kulku. Cejch smrti měl Srb údajně od doby, kdy se postavil proti "notoricky známému českému mafiánovi" Radovanu Krejčířovi, který stejně jako on prý obchodoval s kradenými drahými kovy a kameny. 

 

Mihaljevič proti Krejčířovi svědčil před pěti lety v kauze praní špinavých peněz. Později neznámí kriminálníci unesli a mučili Mihaljevičova otce, takže Srb přestěhoval své blízké zpátky do Evropy.

 

 

Radovan Krejčíř sedí v jihoafrickém vězení za pokus o vraždu a další delikty, je hlavním podezřelým i v několika dalších kriminálních kauzách. České úřady usilují o vydání Krejčíře zpět do vlasti už řadu let - i u naší justice má totiž celou řadu "vroubků".

pez TN.cz