Falešná fotka

Vyfotil jsem pumu, hlásil muž policistům. Vše ale bylo úplně jinak!

Zdeněk Čík
Zdeněk Čík
Aktualizováno 25.7. 2019 14:06
Téma:

Puma americká, která se podle několika svědků aktuálně pohybuje na východě Moravy, už jednoho z nich dostala do problémů. Muž z Kroměřížska měl šelmu vyfotit. Policisté ale přišli na to, že obrázek je stažený z internetu a muž je tak podezřelý z šíření poplašné zprávy.

S informacemi o výskytu pumy se v uplynulých dnech na policii obrátilo už několik lidí z Kroměřížska. Tím posledním byl 36letý muž, kterého puma prý překvapila ve středu večer při venčení psa na okraji obce Zdounky.

 

Zvíře prý pohotově vyfotil na mobilní telefon a vše nahlásil na linku 158. Policisté po příjezdu na místo muže vyslechli, prohledali okolí, ale žádné stopy po šelmě nenašli. Zároveň autora snímku požádali o jeho zaslání e-mailem.

 

"Zjišťovali jsme důvěryhodnost fotografií a poskytnutých informací. Fotografii jsme následně dohledali na internetu," popsala policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

 

 

Muž se ve čtvrtek dopoledne při výslechu přiznal k tomu, že si celou historku vymyslel a fotku pumy stáhl z článku uveřejněného na internetu. Policisté proto zahájili trestní řízení pro podezření na šíření poplašné zprávy, za což mu v případě obvinění a odsouzení hrozí několikaletý pobyt za mřížemi.

 

Pumu americkou měli lidé vidět od minulé soboty každý následující den na jiném místě Kroměřížska, ale vyfotit se ji zatím nikomu nepodařilo.

TN.cz