zásah v Praze

Svědek stíhal ukradený karavan. Zloděj netušil, co se na něj chystá

Ondřej Špalek
Ondřej Špalek
19.12. 2020 20:25
Téma:

Využití sociální sítě se vyplatilo muži z Prahy, kterému v pátek zloděj ukradl před domem rodinný karavan. Příspěvek o krádeži sdílel a během několika hodin se vůz podařilo najít i s recidivistou za volantem. A to díky řidiči, který si karavanu všiml v ulicích, vydal se za ním a s pomocí majitele k němu navedl také policisty.

Blikající policejní auta, uprostřed hloučku policistů muž v poutech a odstavený karavan. Tak to v pátek večer vypadalo v Praze u Újezdu. Moc nechybělo a majitel o karavan přišel.

 

Rodina se chystala odjet na vánoční svátky z Prahy. Naloženy byly i dárky. Jenže zloděj byl rychlejší.

 

Zoufalý majitel to nahlásil policii, zároveň ale napsal i na sociální síť. A začaly se dít věci. Každou chvíli se někdo ozval, že karavan viděl projet. A pak se za ním jeden řidič i vydal.

 

Svědek navigoval majitele, ten navigoval policii. Kolem nicnetušícího zloděje se stahovala smyčka. Na Újezdě sklapla past.

 

 

Za volantem seděl muž, který měl platný zákaz řízení a bohatou trestní minulost. Na služebně se muž přiznal, že karavan ukradl. Teď mu za to hrozí až osmileté vězení. Platí totiž nouzový stav a tedy vyšší tresty. Karavan navíc také není úplně levný.

 

V Davli u Prahy nedávno pronásledoval zloděje auta přímo sám jeho majitel. V jiném autě se mu ho podařilo předjet a zablokovat, posádka z něj ale dokázala utéct.

tn.cz / TV Nova