Smrt legendy

Svět se loučil s Arethou Franklin. Na poslední cestu oblékla zlatou

V americkém Detroitu se konal pohřeb jedné z největších hudebních legend, zpěvačky Arethy Franklin. Zemřela na rakovinu 16. srpna, bylo jí 76 let. Rozloučení se účastnily největší osobnosti z hudebního světa i politiky.

Mezi řečníky byl například bývalý prezident Spojených států Bill Clinton a na poslední cestu jí zazpíval Stevie Wonder. Arethu Franklin její blízcí oblékli do zářivých zlatých šatů, které se hodí ke královně, jíž byla.

 

Aretha Franklin byla jedním z nejvýraznějších hlasů hudební scény posledních šedesáti let. Se zpěvačkou, uloženou ve zlaté rakvi, se ještě před pohřbem podle odhadů za dva dny přišlo rozloučit sto tisíc fanoušků. Na její počest navíc kolegové uspořádali koncert.

 

GALERIE: Svět se loučí s Arethou Franklin

1
/
6
Zdroj: Profimedia
Svět se loučí s Arethou Franklin - 1

 

Davy lidí proudily na poslední rozloučení s Arethou do Muzea afroamerické historie. Zpěvačka zůstala divou až do konce - v rakvi ležela v červených koktejlkách, s botami na jehlovém podpatku a jednou nohou přes druhou.

 

 

Smuteční obřad, kdy se rodina s Arethou Franklin rozloučila naposledy, začal v pátek v 16 hodin našeho času v chrámu Greater Grace v Detroitu. Vedl ho biskup Charles H. Ellis III. Dorazila zvučná jména - včetně zpěvačky Ariany Grande nebo herečky Whoopi Goldberg.

 

Aretha Franklin zemřela po dlouhém boji s rakovinou. Kromě zpěvu proslula také jako bojovnice za lidská práva a její jmění se odhaduje na 1,75 miliardy korun.

Michal Čoudek/epa TN.cz