Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Valentýn pro muže

Muži dnes slaví den orálního sexu. Feministky se můžou vzteknout

Den mužů
Zdroj: Getty Images

Máte-li pocit, že svět slaví přehršel svátků, při kterých se ženy obdarovávají květinami, šperky a laskominkami, pak je 14. březen dnem jako stvořeným právě pro vás. Na toto datum totiž vychází mezinárodní "Steak & Blowjob Day", který pochází z Ameriky a přezdívá se mu Valentýn pro muže.

Není to zrovna běžný svátek a v našich končinách ani příliš známý, přesto má něco do sebe. Původně vznikl jako satira na svatý Valentýn, který se tradičně slaví 14. února. Nakonec se ale relativně ujal a měsíc po Valentýnu tak řada lidí opravdu slaví "Steak and blowjob day", den steaku a orálního sexu.

 

Tento den se těší nejen pozornosti zahraničních médií, v minulosti ho propagovaly i některé celebrity. Očekávali byste, že to byli muži vzhledem k tomu, že je svátek určen pro ně, není to ale pravda. V roce 2014 totiž své fanoušky k oslavě tohoto neobvyklého dne vyzvala zpěvačka Christina Aguilera.

 

Nikdo dodneška neví, kde přesně se svátek vzal. Panuje většinová shoda, že původcem je DJ Tom Birdsey, který ho navrhl v roce 2002 v pořadu v rockovém radiu WFNX. Svátek má oficiální stránky, které jsou jakýmsi návodem, jak nejlépe udělat steak a uspokojit muže ústy.

 

 

Vzhledem k tomu, že se jedná o dost kontroverzní událost, často se Steak & Blowjob Day považuje za rýpání do feminismu. A feministky ho opravdu nemohou vystát. Podle Lois Bannerové v sobě tento den ukrývá strach - muži jsou podle ní vystrašení, protože je ženy překonávají. Podle aktivistky Michelle Taylorové je svátek ztělesněním patriarchálního omezování ženské svobody výběru v sexuální oblasti.

 

Den steaku a orálního sexu překročil americké hranice a dostal se do povědomí celého světa - státy k němu ale přistupují odlišně. V Německu se mu říká Schniblo, což je zkratka pro Schnitzel und Blowjob Tag, Francie prská, že se jedná o další americkou hloupost a Španělsko je nadšené, protože se je tento den spojením jídla a sexu - dvou nejlepších věcí na světě.

 

 

I názory jednotlivců se na tento den radikálně liší. Muži by podle některých neměli obdarovávat své partnerky na Valentýna jen proto, aby jim to o měsíc později vrátily. Podle jiných se ale jedná o svátek zdůrazňující reálné potřeby mužů, které jsou často opomíjeny či brány jako něco perverzního a nevhodného. Je už na vás, zda si poklepete na čelo, anebo se rozhodnete tento den oslavit.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Orální sex prospívá mladistvému vzhledu žen
Orální sex prověří váš vztah : Co o vás vyzradí?

sei TN.cz