náhradní mateřství

Světový unikát: Chlapeček se narodil čtyři roky po smrti rodičů!

Chlapeček se narodil čtyři roky po smrti rodičů
Zdroj: Profimedia
Téma:

Čtyři roky po smrti manželů se narodil jejich syn. Pár si totiž ještě před smrtelnou autonehodou nechal zmrazit několik embryí. Pozůstalí prarodiče pak několik let sváděli s úřady v Číně velký boj. Nakonec právní spor vyhráli a nyní se tak těší z vytouženého vnoučete.

Ještě během života si manželský pár nechal zmrazit několik embryí. Jejich plány na založení rodiny však překazila tragická autonehoda, při které oba zahynuli. V době jejich smrti bylo embryo uložené v nemocnici v Nankingu, kde bylo zmražené při teplotě -170°C.

 

Tragická událost obě rodiny zesnulých manželů ještě více semknula. Jen co se prarodiče vzpamatovali z obrovské ztráty, začali bojovat o vytoužené vnouče. S čínskými úřady se soudili několik dlouhých let. Nakonec však boj vyhráli a vnoučeti už tak nestálo nic v cestě.

 

Tedy kromě dalších čínských zákonů. Náhradní mateřství je tam totiž zakázané a prarodiče tak museli s embryem do vedlejšího Laosu, kde našli náhradní matku. Těsně před porodem odcestovala těhotná žena do Číny, aby potomek měl tamní občanství.

 

 

V prosinci loňského roku pak porodila zdravého chlapečka. Prarodiče byli štěstím bez sebe. Kvůli úřadům ještě podstoupili testy DNA. Ty prokázaly, že dítě je skutečně jejich vnukem. Podle BBC se jedná o naprosto bezprecedentní případ.
 

jva TN.cz