Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

nečekaný útok

Svou ženu ubodal přímo v autě policistů, před soud jdou i oni

Když paní Ľubica nastupovala do policejního auta, myslela si, že už se jí nemůže nic stát, ani tam ji ale policisté nedokázali uchránit před jejím agresivním manželem. Ten se na ni vrhl a přímo v autě ji ubodal. Dva policisté teď budou muset vysvětlovat, proč útoku nezabránili, oběma hrozí až dva roky ve vězení.

Dvěma slovenským policistům hrozí až dva roky ve vězení za to, že se jim nepodařilo ochránit ženu před útokem, píše portál TVNoviny.sk.

 

Strašlivý případ se odehrál v létě minulého roku, kdy sousedé přivolali policejní hlídku. Podle nich se podobné situace opakovaly. Paní Ľubica byla při příjezdu policejní hlídky nezraněná, bála se ale zůstat doma.

 

Chtěla odejít s hlídkou. Nastoupila tedy do policejního auta na zadní sedadlo. Policejní hlídka šla zkontrolovat situaci, to už ale pachatel číhal ukrytý na neosvětleném parkovišti.

 

Podle vyjádření policie přiskočil k zadním dveřím, otevřel je a svou družku opakovaně bodnul dvanácticentimetrovým nožem do přední části trupu. Policisté ho okamžitě zadrželi a poskytli pobodané ženě první pomoc, ta ale i přes veškerou snahu svým zraněním podlehla.

 

 

O tom, zda mohli policisté ženu zachránit a jen zanedbali svou práci, nyní rozhoduje soud.

 

klma TN.cz