Nový zákon

Švýcaři zakázali nošení burky. Kdo zákaz poruší, zaplatí 250 000 korun

Žena v burce
Zdroj: profimedia.cz
Téma:

V pondělí se ve Švýcarsku odsouhlasil nový zákon. Nošení burky a nikábu bude v části této alpské země zakázáno. Rozhodla tak během zasedání vláda v italském kantonu Ticino.

Švýcaři se inspirovali Francií a parlament v Ticinu schválil zákaz nošení burky a nikábu. V tomto kantonu už nebude možné si zahalovat pláštěm celé tělo ani celý obličej.

 

S novinkou zákonodárci přišli především z bezpečnostních důvodů. Tento nový zákon má 9 odstavců a chce mimo jiné podporovat také integraci lidí v zemi. Ve Švýcarsku si prý zahaluje obličej z čistě náboženských důvodů jen málo lidí.

 


Ze zákona vyplývá, že lidé se nesmí zahalovat v obchodech, v restauracích a ani na veřejných prostranstvích. Ustanovení bude platit pro všechny. Bude se týkat i sportovních fanoušků, kteří se někdy zahalují šálami, i lidí, kteří se podílejí na demonstracích a maskují se.

 

 


Výjimku nebudou ani turisté, kteří do země přicházejí, zákon pro ně platí stejně. Návštěvnice a návštěvníci země budou o tomto usnesení informováni už na letišti a na hranicích a to z důvodu, aby se vyhnuli případnému nemilému překvapení. Je to ostatně v zájmu celého cestovního ruchu.

 


Kdo tento zákaz poruší, budu muset zaplatit vysokou pokutu. Ta se bude pohybovat v rozmezí ve výši 100 až 10 000 švýcarských franků, což je přibližně 2500 - 250 000 Kč.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

FOTO DNE: Tak budou vypadat policistky v Evropě za 50 let

Svět porna nechutně útočí na muslimy: Herečky převléká do šátků i burek

Související témata:
jat TN.cz