Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 25.3. 2018 21:29
Plovoucí město

Symfonie moří se chystá vyplout, obří loď ohromuje luxusem

Zdroj: TV Nova

Na svou první plavbu se chystá největší výletní loď světa. Dostala název Symfonie moří a její výstavba stála více než 27 miliard korun. Poprvé vypluje už teď na začátku dubna z Barcelony a luxusu na ní si může užívat téměř sedm tisíc pasažérů. Přiměřená je i cena. Sedm nocí stojí v nejluxusnějším apartmá 360 tisíc korun na osobu.

Oceány bude brzy brázdit královna výletních lodí. V docích rostla 36 měsíců. Na konstrukci se podílelo 4700 dělníků. Teď byla oficiálně předána svému majiteli.

 

Na loď se vejde 2200 členů posádky a 6680 cestujících. Na palubě si můžou užívat v bazénech, na tobogánech, na ledové ploše, můžou surfovat na umělé vlně, lézt po stěně nebo chodit do divadla.

 

S více než 228 tisíci tunami je největší výletní lodí na světě. Je více než třikrát delší, než fotbalové hřiště. Na výšku měří 72.5 metru. Na 18 palubách se ukrývá sedm čtvrtí, které nabízejí různé možnosti ubytování.


 

Na své si přijdou ti nejnáročnější klienti i spořiví cestující. Týden v nejlevnější kajutě bez oken stojí necelých 17 tisíc korun za osobu. Sedm nocí v královském apartmá o rozloze 500 metrů čtverečních s balkonem a dechberoucím výhledem přijde jednoho člověka na 360 tisíc korun.

 

Symphony of the Seas, tedy Symfonie moří, je na cestě do Barcelony, odkud 7. dubna vypluje na první komerční plavbu, která je už teď vyprodaná. Celou první sezónu bude kolos brázdit Středozemní moře. Na podzim se přesune do Karibiku.

pez, Ema Klementová TN.cz