pohřešované děti

Synkové moderátorky by měli být v Americe. Pátrá po nich i Interpol

Vera Witserová a její ztracení synové
Zdroj: Profimedia, Policia SR
Děti zmizely ve čtvrtek
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 28.10. 2019 07:50
Téma:

Děti slovenské moderátorky Věry Wisterové jsou už čtvrtý den pohřešované. Z únosu rodina podezírá jejich otce, se kterým Wisterová dlouhodobě vede spory. Chlapečkové by se teď měli nacházet v Americe.

Slovenská moderátorka Věra Wisterová prožívá chvíle hrůzy - po jejích dvou synech, osmiletém Harlowovi Paxovi a pětiletém Theodoru Stevenovi, se ve čtvrtek slehla zem. Děti zmizely poté, co je jejich otec americko-izraelského původu Jeremy Hulsh nevrátil matce. Podle nejnovějších informací by chlapci měli být v Americe, uvedl zpravodajský portál TVNoviny.sk.

 

Otec měl podle bývalého redaktora TV Markíza a mluvčího Ústředního svazu židovských náboženských obcí Michaela Szatmaryho unést děti do Chicaga. Tuto informaci by měl mít od slovenského rabína Barucha Myerse.

 

Po chlapcích od pátku pátrá slovenská policie, do případu se ale vložil i Interpol. S tím už má Hulsh zkušenosti - v roce 2015 ho zadržel na základě mezinárodního zatykače.

 

 

Wisterová žila s Hulshem a dětmi v Izraeli, odkud se vrátila před třemi lety po rozpadu manželství. Na výchově dětí a a péči o ně se ale nedokázali dohodnout, soudní tahanice tak trvají dodnes.

 

Zdrcená moderátorka únos potvrdila. "Bohužel vám mohu potvrdit informaci o mých nezvěstných synech. Včera si je otec vzal a od té doby nevím, kde jsou," uvedla v pátek. O pomoc policie požádala i veřejnost. "Jakékoliv informace, které by mohli vést k nalezení chlapců, oznamte na čísle 158," napsali slovenští policisté.

TN.cz