bizarní stavba

Tady bydlet fakt nechcete! Lidé na most dosáhnou z oken svých bytů

Stavba mostu mezi domy v Gíze - 2
Zdroj: Profimedia
Lucie Staničková
Lucie Staničková
Publikováno 16. 5. 2020
Téma:

Opravdu "krásný výhled“ mají nyní někteří obyvatelé egyptské Gízy. Přímo před balkóny domů, ve kterých žijí stovky lidí, se totiž staví dálniční most. Lidé si stěžují, že si připadají jako ve vězení.

"Když projíždí auto, mohu řidiče pozvat na balkón na čaj,“ citovala francouzská agentura AFP jednoho z rozhořčených obyvatel domu.


"Ta stavba nás připravila o slunce a o vzduch. Mezi mostem a balkónem není vůbec prostor, jsme naprosto uvězněni,“ hořekuje další z místních.


Snímky rozestavěného mostu v gízské části Al-Umráníja, které se objevily tento týden na sociálních sítích, vyvolaly vlnu reakcí. Někteří diskutují okamžitě přišli s humornými replikami. 

 


"Když v pátém patře otevřou kavárnu, slušně vydělají,“ vtipkoval jeden z uživatelů na twitteru.


Podle portálu Arab News je most dlouhý přibližně dvanáct kilometrů a široký až 65,5 metrů. Stavba má být dokončena ještě letos.


Šéf egyptské agentury pro obnovu Mahmúd Nasar uvedl, že domy v blízkosti stavby budou strženy a pokud byly postaveny s povolením, obyvatelé dostanou náhradu. Podle Nasara tak dokončení projektu nic nebrání.


"Je vyčleněno přibližně 250 milionů egyptských liber (přibližně 405 milionů korun) na odškodnění obyvatel,“ citoval portál Arab News Nasara.

 

GALERIE: Stavba mostu mezi domy v Gíze

1
/
4
Zdroj: Profimedia
Stavba mostu mezi domy v Gíze - 1

Související témata:
TN.cz