plíseň i mrtvé myši

Tady jíme? Hnus! O prázdninách uzavřeli tyto hospody! GALERIE

Uzavřené provozovny
Zdroj: Potravinynapranyri.cz

Inspektoři o prázdninách museli uzavřít desítky podniků, včetně hospod a restaurací. Většina provozovatelů měla problémy se špínou a myším trusem, v některých stravovacích zařízeních dokonce byly i živé či mrtvé myši.

Hromada odpadků, hmyzí škůdci, plíseň, myši. To všechno našli kontroloři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) v některých restauracích a hospodách. Jen o prázdninách dočasně skončila asi desítka stravovacích zařízení. Důvod k jejich uzavření celkem dobře vystihují fotografie v galerii.

 

GALERIE: Uzavřené provozovny - 1

1
/
38
Zdroj: Potravinynapranyri.cz
Uzavřené provozovny: Bistro - Rapotín - 1

 

Někteří provozovatelé problémy odstranili do druhého dne, některým podnikům nestačily ani dva týdny. Už měsíc je uzavřená pivnice a herna Huyen Do Thi v Teplicích s nefunkčními toaletami, hromadou odpadků, zaneřáděnou podlahou a poškozenými stropy.

 

Více než týden je pak uzavřené bistro v Rapotíně, kde inspektoři objevili myší trus, hmyzí škůdce i domácí zvířata. Kontaminace potravin hrozila ve zlínské ORIGINAL CZECH PUB, kuchyně byla uzavřena kvůli znečištění prostor a jiným problémům pět dní.

 

GALERIE: Uzavřené provozovny - 2

1
/
42
Zdroj: Potravinynapranyri.cz
Uzavřené provozovny: Restaurace Barakuda - Kralupy nad Vltavou - 1

 

Problémy měly ale i podniky, odkud jídlo putuje. Zřejmě nejhůř dopadlo Jihočeské pekařství Galaxie ve Strakonicích, kde kromě trusu a odpadků našli i mrtvé a dokonce také živé myši. Provozovna je více než dva týdny uzavřena.

 

ČTĚTE TAKÉ:

10 jídel, které nás pomalu zabíjí! Možná je jíte denně
Nejhorší snídaně všech dob: Těmto jídlům se vyhněte

Související témata:
lud TN.cz