Zavřené hospody

TADY JÍME! Plíseň, myši a špína, to objevili inspektoři v hospodách

Uzavřené provozovny
Zdroj: Potravinynapranyri.cz

Inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce zavřeli v prvním čtvrtletí už více jak 10 hospod. Objevili v nich šílené hygienické podmínky. Nejčastěji byly prostory, v nichž majitelé skladovali jídlo nebo ho dokonce připravovali, plné plísní, špíny, myšího trusu a odpadků.

Přehled restaurací, které kvůli tragickým hygienickým podmínkám zavřeli inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce, zveřejňuje ministerstvo zemědělství na portálu Potraviny na pranýři.

 

V mnoha případech by se zákazník nestačil divit, v jakých podmínkách vznikají obědy či večeře, které v restauraci konzumuje. A zřejmě by ho rychle přešla chuť, kdyby hygienické podmínky v zázemí restaurace poznal.

 

Mnozí provozovatelé stihli na zdech či stropech svých podniků vypěstovat plíseň. Soudě podle všudypřítomného trusu personál sdílí prostor kuchyně s myšmi. Sem tam najdou inspektoři kromě trusu v zázemí restaurace i mrtvou myš.

 

 

Když kontrola odhalí takto šokující podmínky, následuje většinou okamžité uzavření restaurace. Její provozovatel pak musí prokázat, že dal všechno do pořádku.


Na následujících stránkách najdete přehled restaurací, které se v průběhu letošního roku provinili a galerii toho, co v restauracích inspektoři objevili.

1
2 3 4
vbo TN.cz