kONTROLY szpi

Tady jíst nechcete! Inspekce zavřela bary, restaurace i pivnice. PŘEHLED

Petr Zelený
Petr Zelený, Martin Kočárek
Aktualizováno 20:32
29.11. 2019 19:23
Téma:

O třetinu méně restaurací, hospod a bister letos uzavřeli inspektoři státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI). Loni jich kvůli špíně, hlodavcům a myšímu trusu bylo 67, letos zatím 41. Šlo o místa, kde byla hygiena v natolik špatném stavu, že se tam s jídlem vůbec nemělo pracovat. U dalších tří tisíc podniků inspektoři našli menší prohřešky.

Například v asijské restauraci v Olomouci, kterou inspektoři navštívili letos o letních prázdninách, bylo špatně snad úplně všechno.Špína na stěnách, na podlaze i v regálech, špinavé nádobí, haldy odpadů, hmyz a jídlo skladované vedle špinavého oblečení.

 

Jindy na inspektory čekají pořádné chuťovky třeba na toaletách. Letos zatím hospod, pivnic, stánků s jídlem nebo barů pozavírali lehce přes čtyři desítky.

 

 

"Zjistili jsme i případy, kdy byla nalezena mrtvá těla myší v prostorách kuchyně, přítomnost jejich trusu v regálech s potravinami, často nacházíme prašné prostředí, nemyté či rozbité podlahy, zaschlou špínu, popraskané nebo zaplísněné zdivo," vypočítává mluvčí SZPI Radoslav Pospíchal.

 

Seznam zavřených restaurací:

 

Loni inspektoři provedli za celý rok 14 290 kontrol a zavřeli 67 podniků. Letos do konce roku zbývá měsíc, kontrol zatím proběhlo necelých 13 tisíc a zavřeno bylo 41 restaurací, barů a jídelen.

 

Uzavřené pivnice, bary a herny:

 

 

Problémy s hygienou ale mělo dalších více než 3200 restaurací. Jen už ne tak vážných, aby je inspektoři museli zavřít.

 

Uzavřená rychlá občerstvení:

 

TN.cz