nebezpečné manévry

Tady šlo o život! Muž kličkoval mezi auty a mával prostředníkem

Téma:

Letošní statistiky dopravních nehod a mrtvých jsou alarmující. Policie jich od začátku roku vyšetřovala přes 41 tisíc a zahynulo při nich bezmála 200 lidí. Podle policistů mezi příčiny havárií patří kromě jiného i riskantní jízda. Jednu takovou situaci nám poslal náš divák.

Muž jel po průtahu Karlovými Vary směrem na Sokolov. Už v zrcátku si všiml řidiče v modré Octavii, jak se mu lepí na záda. Řidič auta asi pospíchal, několikrát se snažil předjet zprava auta.

 

Když mu to nevyšlo, vždy prudce brzdil. Pak poměrně riskantně udělal myšku a prokličkoval mezi auty a autobusem. Náš divák řidiče probliknul, aby ho upozornil na riskantní jízdu, kterou ohrožoval ostatní řidiče. Muž za volantem Octavie na něj vulgárně z okénka několikrát gestikuloval. A dokonce ho vybržďoval.

 

 

Divák měl co dělat, aby zabránil střetu. Musel šlápnout prudce na brzdy. To jsou právě podle psychiatrů mezní okamžiky v chování řidičů, které nejsou někteří z nich schopni zvládnout. Řidič podlehne emocím a stane se pro své okolí krajně nebezpečným. 

mom/František Nyklas TN.cz