střelba v nemocnici

Tady útočník chladnokrevně vraždil! První záběry z čekárny v Ostravě

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 11.12. 2019 12:13
Téma:

Den po děsivém útoku v ostravské nemocnici čekárna tamní traumatologické ambulance zeje prázdnotou. Na zemi jsou fixou namalované kruhy, které označují místa, kde ležely kulky po střelbě. Ve zdech po nich zůstaly díry.

Reportér televize Nova den po útoku v ostravské nemocnici navštívil místo, kde vyhaslo několik nevinných životů. Mrazivou atmosféru podtrhují pásky kolem čekárny, na kterých visí upozornění, že je ambulance uzavřena.

 

Přestože už je nemocnice v provozu, traumatologické oddělení ve třetím patře pacienty zatím stále nepřijímá. "Ambulance je přemístěna na akutní příjem v nemocnici," stojí na upozornění.

 

 

Na zemi v čekárně i před ní jsou namalované kruhy, kterými policisté označili místa, na nichž ležely kulky. Podle reportéra jich je nejméně dvanáct. Střely zasáhly i zdi, kde po nich zůstaly díry.

 

V době útoku byla čekárna plná. Podle jedné ze svědkyň si ji měl střelec vybrat záměrně poté, co navštívil jiná specializovaná oddělení, která ale byla prázdná. O život přišlo šest lidí a tři jsou zranění.

 

Podívejte se v reportáži TV Nova na to, jak svědci popsali průběh útoku:

 

Jedna žena stále zůstává v kritickém stavu. Mezi oběťmi byli i dva pracovníci vězeňské služby. Jeden z nich byl v nemocnici i se svou dcerou, kterou měl před útočníkem bránit vlastním tělem. Za svůj hrdinný čin zaplatil životem.

 

GALERIE: Fotografie z místa tragédie v ostravské nemocnici

1
/
14
Zdroj: TV Nova
Fotografie z místa tragédie v ostravské nemocnici - 1

TN.cz