LESNÍ PĚŠINA

Tady vše skončilo: Záběry z místa, kde se zastřelil útočník z Ostravy

Lucie Cochlarová
Lucie Cochlarová, Josef Svoboda
Publikováno 10. 12. 2019
Téma:

Masoví vrazi často spáchají sebevraždu hned po útoku, chování střelce z Ostravy se v tomto ohledu vymyká. Několik hodin se pohyboval na svobodě a navštívil dokonce rodiče. Sebevraždu spáchal čtyři hodiny po útoku, ve chvíli, kdy se dostal do slepé uličky. Štáb televize Nova jako jediný natočil místo, kde ukončil svůj život.

Silnice za Děhylovem, pět kilometrů od místa útoku. Cesta končí slepou lesní pěšinou. Právě tam střelec pochopil, že nemá cenu dál prchat. Nad hlavou mu kroužil vrtulník a pistolí, kterou zabíjel v nemocnici, ukončil i svůj život. Policisté uzavřeli místo v okruhu několika kilometrů. Příjezdové cesty hlídali se samopaly pro případ, že by útočník měl komplice.


Štáb televize Nova se dostal na místo krátce poté co muž spáchal sebevraždu. Když kriminalisté ukončili práci, přijíždí odtahová služba. Kolem půl třetí odváží z místa posledního výstřelu vozidlo, po kterém pátraly celé dopoledne stovky policistů.

 

 


Auto není poškozené, ale střelec na útěku odstranil poznávací značky, nejspíš proto, aby oddálil dopadení. Vše nasvědčuje tomu, že vrah po útoku váhal. Buď se snažil uprchnout, nebo neměl sílu ukončit vlastní život.


Rodičům řekl, že zabil lidi a pak odjel spáchat sebevraždu. Mezi střelbou a nálezem smrtelně zraněného uběhly zhruba čtyři hodiny. Co dělal celou tu dobu není jasné. Cesta z nemocnice k rodičům a na místo, kde se zabil, trvá maximálně půl hodiny. Z nemocnice odešel hned po útoku.


Policisté hned po útoku střežili i místo jeho trvalého bydliště. Jeho známí nechtějí věřit, že nenápadný muž byl schopný zabíjet. Ředitel stavební společnosti, pro kterou muž pracoval, řekl webu iRozhlas, že útočník si stěžoval na zdravotní problém a v práci si vzal na několik týdnů neschopenku.
 

rod TN.cz