Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Z romské osady

Tahle fotka pobouřila Slováky! Závod vyhrála dívka v balerínkách

Dívenka v balerínkách vyhrála závod - 3
Zdroj: facebook
Annamária dokázala všechny předběhnout, přestože měla jen baleríny

Fotka tří dívek na stupních vítězů obletěla Slovensko. Na tom nejvyšším stojí dívenka z romské osady, která v běhu převálcovala své soupeřky. Na nohou má přitom balerínky, žádné běžecké boty nebo aspoň tenisky. Snímek vyvolal bouřlivou diskuzi.

Přestože měla na nohou obyčejné balerínky, dokázala drobná Annamária některé soupeřky dokonce přeběhnout o kolo. Fotku, která pak vyvolala kritiku systému rozdělování peněz, sdílelo na facebooku Centrum volného času Cvrček. Informuje portál tvnoviny.sk.

 

Slováky nenechal snímek chladným. Mnozí z nich se začali zamýšlet nad tím, kolik podobných talentů už bylo promarněno, protože jejich rodiče nemají dostatek peněz ani na základní potřeby. Děti tak nemohou dělat to, na co jsou nadané.

 

GALERIE: Dívka v balerínách vyhrála závod

1
/
3
Zdroj: facebook
Dívenka v balerínkách vyhrála závod - 3

 

Na rozvoj takových talentů nedává peníze ani stát. "Pokud se jí nezačne profesionálně nikdo věnovat, nikdo nevysbírá peníze na tréninky, soustředění a výstroj, je tohle sportovní vrchol, který má bohužel šanci u nás dosáhnout," píše Jarmila.

 

 

Nakonec se našla i dobrá duše, která Annamárii obstarala běžecké boty. Kvalitní růžové tenisky dostala od Patrika Tótha, který jí také popřál mnoho vítězných závodů. Dívence je předá ředitelka centra Cvrček 3. září, v první školní den.

 

epa TN.cz