Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 23. 6. 2018
Nesmí ani narozeninový dort

Tahle máma zakázala svým dětem cukr: Je to jako kokain, vysvětluje

Výživová poradkyně Tonia Buxton
Zdroj: Profimedia
Výživová poradkyně Tonia Buxton

Striktním zákazem jakýchkoliv potravin obsahujících cukr překvapila Brity moderátorka a nutriční expertka Tonia Buxtonová. Ta odhalila, že svým čtyřem dětem potraviny obsahující cukr úplně zakázala. Brání se, že má podobné účinky jako kokain.

Moderátorka, televizní kuchařka a nutriční expertka Tonia Buxtonová je ve Velké Británii velmi populární. V pátek vystoupila v pořadu Dobré ráno Británie, kde obhajovala svůj tvrdý přístup k cukru.

 

"Už nežijeme v jeskyních, kde jsme do sebe museli naládovat veškerý cukr, který jsme našli, abychom přežili. To už nepotřebujeme," vysvětluje expertka, že už jsou zdravé alternativy, kterými lze cukr z naší stravy vyloučit.

 

Tonia má sama čtyři děti. Ty se cukru nesmí ani dotknout. Zakázané mají třeba i narozeninové dorty. Místo tradičních jim jejich matka připravuje dorty z cukety a kardamonu. Cukr je totiž podle Buxtonové silně návykový.

 

"Cukr má na mozek stejný vliv jak kokain. Jak ho děti dostanou, tak se můžou zbláznit, pobíhají kolem a přijdou, že chtějí další a další. Je pro vás lepší vůbec žádný nejíst a místo toho si dát něco, co vám prospěje," argumentuje výživová poradkyně.

 

 

Její výstup vyvolal mezi rodiči velkou bouři reakcí. "Bože, tak teď už jsem slyšela všechno. Nechte lidi, ať vychovávají vlastní děti. Dejte si dort a užívejte si život. Bože, tohle kdyby byla moje matka! To je tak nudná ženská," zlobí se podle listu Daily Mirror jedna z divaček.

 

Další se Buxtonové zastávají. "Tohle je už stupidní. Co kdyby sladkosti byly zase odměna, jako když jsem byla já malá, a ne součást každodenního jídelníčku. Tohle k oslavám patří, jít tam a dát si dort a sladkosti, ne je jíst pořád doma," napsala další.

vbo TN.cz