foto+video chátrající ruina

TAJEMNÉ ČESKO: V bývalém penzionu prý straší! VIDEO

Téma:

Bývalý penzion Nimrod v lesích nedaleko Mariánských Lázní je opravdu děsivým místem. Koluje o něm řada pověr a historek, které nahánějí hrůzu. Navštívili jsme ho s kamerou!

Původní vila byla postavena už v roce 1905 mezi rašeliništi Slavkovského lesa, nedaleko zbytků středověké tvrze ze 14. století. Postupně byla budova rozšířena na penzion s kavárnou a za první republiky se místo stalo velmi oblíbeným. Mezi návštěvníky patřil i britský král Eduard VII. nebo československý prezident Edvard Beneš s manželkou.

 

GALERIE: Opuštěný penzion Nimrod

1
/
29
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Opuštěná místa - Penzion Nimrod - 21

 

Během druhé světové války byl penzion přeměněn na sanatorium pro raněné vojáky, po skončení války se však ubytovací a restaurační služby do objektu vrátily. Od té doby ale místo prý provázejí podivné úkazy. Jeden z provozovatelů záhadně zmizel, ubytovaní hosté prý často vídali pohybující se světélka v okolí budovy nebo měli intenzivní pocit, že nejsou v pokoji sami. Některé děti si v penzionu povídali s neviditelnými bytostmi.

 

 

Chátrající budova je zapsána na seznamu míst s výskytem paranormálních jevů. Záhadologové osamocenou budovu uprostřed lesů rádi navštěvují, prý v místnostech dochází k náhlým prudkým poklesům teplot, na silnici hned vedle penzionu zase k častým dopravním nehodám. Na té samé silnici se údajně po nocích pohybovala podivná stará paní, která se ráda nechávala svézt do nedalekých Mariánských Lázní, ale nikdo z místních ji neznal.

 

Budova penzionu je prázdná od roku 2006. Její stav je po letech chátrání dezolátní, zbourat se však kvůli památkové ochraně nemůže, a tak se nejspíš čeká, až se budova sama zhroutí.

TN.cz/Jakub Deml