Prázdninový inspektor

Tajemný hrad Houska: Vydejte se k bráně do samotného pekla!

Prázdninový inspektor tentokrát vyrazil na opravdu tajemný výlet! A to na Hrad Houska, který je opředený hned několika legendami. Tvrdí se dokonce, že se pod ním skrývá vchod do samotného pekla! Podívat se na něj přijeli naši prázdninoví inspektoři.

Ne každá místa u nás vyzařují pozitivní energii. Česká republika je také plná těch, která jsou opředena tajemstvími a u kterých se vás prostě zmocní zvláštní pocit a někdy možná i strach.
 

Například chaloupka v objektu hradu vyhrála v roce 2008 první místo nejzáhadnější objekt. "Je to brána do pekel, nebo do jiných světů. V 9. století na místě kaple měla prasknout zem a na světlo boží měla vystupovat hovada pekelná dábělská. Té díry se lidi báli a ucpali jí a zatížili kaplí," popisuje kastelán hradu Houska.

 

 

Místní zvláštností je skála, která prostupuje celým hradem. Její část můžete spatřit jak venku na nádvoří tak například i v loveckém sálu.

 

Toho, kdo sem zavítá možná ještě zaujme pohyblivé peklo, které je vyrobené ze dřeva. To už je ale bohužel asi tak všechno co hrad nabízí. Občerstvení není vůbec pestré a co se týká toalet, najdete je hned u vstupní brány a to na prvním dojmu zrovna moc nepřidá... K tomu připočítejte sem tam zapomenuté lešení nebo všudypřítomné otravné mouchy.

 

 

Za vstup zaplatíte 100 korun, děti 70. Otevřeno je od desíti ráno do šesti a parkovat můžete 700 metrů od hradu za 40 korun. Za hned několik velkých mínusů od našeho prázdninového inspektora tedy hrad Houska nedostane medaili žádnou. Tak třeba příští rok!

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Daniel Brabec/ Veronika Petruchová/ nor TN.cz