záhadný objekt

Tajemný monolit zmizel! Úřady Utahu netuší, kdo za akcí stojí

Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 30. 11. 2020 20:10
29.11. 2020 7:44
Téma:

Záhadný monolit, který se objevil v poušti v americkém Utahu, znenadání zmizel. Úřad pro správu majetku státu Utah stažení ilegálně umístěného objektu nenařídil. Kromě samotného autora stále nikdo netuší, co je monolit zač a proč byl v poušti umístěn.

Během letu helikoptérou nad neobydleným územím Utahu si členové organizace pro lidskou bezpečnost všimli záhadného objektu, kterým byl ohromný ocelový monolit. Nikdo kromě autora či autorů netuší, jak a kdy se tam objevil.

 

Monolit připomíná ten z filmu 2001: Vesmírná odysea, spekulovalo se o tom, že za umístěním stojí nějaký fanoušek. Samozřejmě se objevily i teorie o tom, že by objekt nemusel být ze Země, to ale odmítli už nálezci.

 

V sobotu pak Úřad pro správu majetku státu Utah, na jehož pozemcích se objekt objevil, uvedl, že monolit zničehonic zmizel, ani v tomto případě se neví, kdo ho odstranil.

 

 

"Úřad strukturu, která je považována za soukromé vlastnictví, neodstranil. Nezkoumáme trestné činy týkající se soukromého majetku, ty jsou předány úřadu místního šerifa. Struktuře byla věnována mezinárodní i národní pozornost, dostali jsme zprávy, že ji osoba nebo skupina osob odstranila večer 27. listopadu," uvedl úřad na sociálních sítích.

 

Na reportáž TV Nova o objevení monolitu se můžete podívat zde:

TN.cz