Prezidentovy narozeniny

Tajemství na narozeninách Zemana: Mluvčí prozradil, jak je bude slavit

Miloš Zeman ve Střepinách
Zdroj: TV Nova
Prezident Miloš Zeman má v pondělí 76. narozeniny
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
27.9. 2020 14:29
Téma:

Prezident Miloš Zeman oslaví v pondělí 76. narozeniny. Velkého večírku s desítkami hostů se však letos nedočká. Den stráví skromně pouze v rodinném kruhu, prozradil TN.cz hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Zmínil i "velké tajemství", které se Zemanových narozenin týká.

Tajná párty na Pražském hradě letos nebude. Prezident Zeman pondělní narozeniny stráví pouze s rodinou.

 

"Panu prezidentovi popřeje rodina, žádná oslava se nechystá. Nejde o kulatiny ani půlkulatiny," řekl Ovčáček portálu TN.cz. Zda mezi důvody patří i doporučení ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) omezit oslavy, upřesnit nechtěl.

 

Zeman si tak narozeniny užije po boku manželky Ivany a dcery Kateřiny. Otázkou zůstává, zda dá prezidentovi pac k narozeninám i jeho pes Darcy. "To je velké tajemství," mlžil Ovčáček o čtyřnohém hlídači, který už se delší dobu neobjevil na žádné fotografii.

 

 

Na velkolepý večírek do Zrcadlového sálu pozval loni v říjnu prezident prominenty české politiky i světa showbyznysu. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) mu jako dárek přinesla becherovku a zapalovač, další hosté si obsah tašek či krabic nechali pro sebe.

 

Mezi gratulanty tehdy nechyběl ani hitmaker Michal David, premiér Andrej Babiš (ANO), poslanec Tomio Okamura (SPD) nebo kardinál Dominik Duka.

 

Zeman skončil na konci srpna v nemocnici se zlomenou rukou. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz