ANKETA co za tím je?

Tajemství rozluštěno! Vědci zjistili, proč při líbání zavíráme oči

Polibek
Zdroj: Thinkstockphotos
Proč při líbání zavíráme oči?
Téma:

Přistoupila k němu, zavřela oči a poslepu ho políbila. Připadá vám to jako scéna z romantického filmu? Funguje to tak ale i ve skutečnosti. Jenže proč vlastně oči při líbání zavíráme?

Nejenže líbat se s otevřenýma očima je extrémně neromantické, ale má to i naprosto racionální důvod. Je to totiž podobně obtížné, jako s otevřenýma očima kýchat. Tedy alespoň pokud si líbání chcete skutečně užít.

 

Anketa

Zavíráte při líbání oči?

Hlasovalo 1949 lidí.
Šedá kůra mozková jednoduše nedokáže zpracovat víc smyslů naráz. Když se tedy při líbání věnujeme pozorování ať už partnerova obličeje nebo něčeho úplně jiného, požitek je poloviční.

 

Zajímavé je, jak vědci k těmto závěrům došli, ve výzkumu se totiž obešli úplně bez líbání. Účastníci museli plnit různě obtížné vizuální testy, zatímco vědci měřili jejich reakci na doteky na ruce.

 

 

A výsledek? Na dotyk reagovali účastníci testu daleko méně tehdy, když museli více zaměstnávat oči. Není tedy divu, že lidéu kontaktních činností, jako je líbání, sex nebo tanec, podvědomě zavírají oči. Nechtějí se nechat rozptylovat a doteky si chtějí užít na sto procent!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ODHALENÍ: Rupert Grint promluvil o líbačce s Emmou Watson! K čemu se přiznal?

Rory z Gilmorek přistižena: Líbala se s holkou! Kdo je tajemná blondýnka?

Související témata:
mom TN.cz