neštěstí na filipínách

Tajfun Kammuri ničil, co mu stálo v cestě! 10 mrtvých, stovky lidí bez domova

Tajfun Kammuri - 1
Zdroj: Profimedia
Tajfun Kammuri poničil domy
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 7:19
4.12. 2019 6:47
Téma:

Filipíny se vzpamatovávají ze silného tajfunu Kammuri, který zanechal největší spoušť především na ostrově Luzon. Úřady už potvrdily deset obětí. V Manile raději uzavřeli mezinárodní letiště kvůli silnému větru. Ten udeřil rychlostí až 215 km/h. Bouře se pomalu přesunula nad Jihočínské moře.

Tajfun bral vše, co mu přišlo do cesty. O síle čtvrté kategorie se přehnal přes Filipíny v pondělí a úterý. Stovky lidí přišly o své domovy a silnice zaplavila voda. Nejhůře na tom byl ostrov Luzon v provincii Quezon, Romblon a Marinduque. Přes dvě stě tisíc lidí se raději evakuovalo.

 

Problémy napáchal také silný vítr o rychlosti 215 km/h. Poničil stromy, které spadly na dva lidi. Nikdo z nich nepřežil. Úřady potvrdily další dvě oběti po zhroucení střechy. Podle agentury Reuters zemřelo až deset lidí. Tragédie se staly na východě, severu a na západě Filipín, uvedl deník CNN.

 

Mezinárodní letiště v hlavním městě Manile se raději rozhodlo v úterý pozastavit provoz. Přes sto letů tak bylo zrušeno. Letiště se obávalo silného větru a vydatného deště. Uzavřené byly také školy a někteří lidé byli bez elektřiny.

 

 

Tajfun pomalu zeslábl na bouři a postupně se přesouvá dál. Vítr poklesl na rychlost 100 km/h. Stále ho také doprovází silné deště. Momentálně by se měl nacházet nad Jihočínským mořem.

 

Podívejte se na záběry škod, které tajfun napáchal:

 

Související témata:
TN.cz