řádění počasí

Tajfun Megi drtivou silou zasáhl pevninu! 4 mrtví, 527 zraněných

Téma:

Nejméně 4 lidské životy si vyžádalo zběsilé řádění tajfunu Megi, který se v úterý přehnal přes Tchaj-wan. Dalších 527 lidí bylo zraněno. Bez elektřiny se ocitlo více než 3,8 milionů domovů, desetitisíce domácností se ocitly bez pitné vody. Tajfun se během středy dostane k Číně.

V úterý se přes Tchaj-wan přehnal tajfun 3. stupně, který působil škody především na severovýchodě ostrova. I když se pomalu daří škody odstraňovat, ve středu ráno bylo bez elektřiny stále nejméně 300 tisíc domácností, uvádí portál Focus Taiwan.

 

I když úřady ráno zrušili varování před možnými sesuvy půdy, velké množství dálnic a silnic zůstává uzavřeno. Stejně je tomu i u škol a úřadů. Vlaky by měly začít jezdit kolem poledne. S odklízením škod se začalo již v úterý večer.

 

 

Rychlost větru dosahovala při tajfunu 230 kilometrů v hodině a během krátké doby podle portálu CNN spadlo více než 1000 milimetrů srážek. Tisíce lidí byly evakuovány již před příchodem tajfunu a více než 1900 z nich zůstává podle portálu Focus Taiwan stále v náhradním ubytování.

 

 

Během středečního dne by měl tajfun podle meteorologů dorazit k čínské provincii Fujian.

 

 

Tajfun by měl ale cestou k pevnině zeslábnout. I přes to hrozí v Číně kvůli velkému množství srážek sesuvy půdy a záplavy.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
klma TN.cz