Mezinárodní vyšetřování

Tajná nahrávka z 'farmy' Berousek! Takhle se obchoduje s tygry

Tajná nahrávka z tygří farmy u Prahy
Zdroj: Four paws
Téma:

Farmu Ludvíka Berouska, kde měli nelegálně zabíjet tygry a prodávat je do zahraničí, sledovali i pracovníci mezinárodní organizace Four Paws. Skrytou kamerou dokonce natočili jednoho z mužů, který popisuje fungování obchodu.

Organizace na ochranu zvířat Four Paws zveřejnila tajnou nahrávku na svém webu a na sociální síti. Upozornil na ně portál lidovky.cz. Jeden ze spolupracovníků Four Paws se vydal přímo na tygří farmu, kde se podle policie zabíjeli tygři a posílali především do Asie.

 

"Výzkum nás v červnu zavedl přímo na setkání s člověkem, který pyšně ukazoval svůj chov tygrů v zařízení nedaleko Prahy. Otevřeně diskutoval prodej tygrů do Asie. Nabídl prodej asijským kupcům a také pomoc při obstarání potřebných dokumentů," píše organizace v tiskové zprávě.

 

Na videu jsou nejdříve vidět šelmy v klecích a jeden z obchodníků podává výklad: "Tyhle dva ještě dodělávám do září, kdy je ještě muzikál Carmen. A potom končej a hned se budou prodávat," říká muž, zatímco ukazuje na dva lvi.

 

 

Poté muž, jehož tvář je na záběrech rozmazaná, popisuje, jak obchod s tygry funguje. "V Evropě to prodám takhle: přijede, vezme si ho, odjede. Tam jde o to, že jsem před třema měsícema prodal do Číny šest tygrů. Normální, klasická barva. Ne bílý, ne zlatý," prohlašuje muž.

 

 

Čeští celníci a policisté do zooparku v Bašti, který vlastní Ludvík Berousek, vtrhli v pondělí, zasahovali tam až do nočních hodin. Objevili tělo čerstvě usmrceného tygra a kůže dalších šelem, ale také zmražená těla jiných chráněných živočichů.

 

Kvůli neoprávněnému nakládání se zvířaty už policisté obvinili tři muže ve věku 35, 56 a 67 let. Podle policistů nakládali s mrtvými těly tygrů v rozporu s právními předpisy a přinejmenším tuto neděli jednoho z tygrů zastřelili. Cílem byl finanční zisk, a to prostřednictvím výroby produktů tradiční čínské medicíny.


Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

GALERIE pro silné povahy! V Číně se koná největší festival psího masa na světě

JEN PRO OTRLÉ: Bezcitný muž přivázal psa k autu. Potom sedl za volant a rozjel se!

epa TN.cz