Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.4. 2018 20:27
jednání o vládě

Tajná vládní nabídka ANO pro ČSSD odhalena: Kývne na ni?

Zdroj: TV Nova

ČSSD měla na pondělní schůzce dostat od hnutí ANO nabídku na pět křesel, ministrem vnitra by pak měl být nestraník vybraný Andrejem Babišem, se kterým budou souhlasit i sociální demokraté. Informuje o tom deník Echo24.

Po včerejším večerním jednání o vzniku případné koalice nechtělo ani ANO, ani ČSSD výsledky komentovat. Šéf sociálních demokratů Jan Hamáček pouze sdělil, že dostal od Andreje Babiše nabídku. Chce o ní ale nejprve informovat členy politického grémia a předsednictva. Jestli na ni kývnou, se rozhodne v pátek.

 

Deníku Echo24 se prý od dobře informovaných zdrojů podařilo zjistit, že hnutí ANO nabízí sociálním demokratům celkem pět křesel – ministerstvo obrany, zahraničí, školství, kultury a pak buď práce a sociálních věcí, nebo zemědělství. Místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek ale v úterý popřel, že by to byla pravda. Jedná se prý jen o spekulace.

 

 

První kolo jednání začátkem dubna zkrachovalo na tom, že ANO nenabídlo ČSSD ministerstvo vnitra. Jedině v tom případě ČSSD souhlasila být ve vládě s trestně stíhaným premiérem. Post ministra vnitra by podle sociálních demokratů zajistil nezávislé vyšetření kauzy Čapí hnízdo. Původně nabízelo ANO ČSSD ministerstvo spravedlnosti, zahraničí, zemědělství, kultury a práce a sociálních věcí.

mom TN.cz