nečekaný objev

Tajné chodby odhalily unikát. To, co našli pod školou, vyráží dech!

Téma:

Objev, který vyráží dech. Tak novináři mluví o unikátním podzemním stavebním systému nalezeném pod jednou ze základních škol v Žilině. Ukrýval se tam dlouhé roky, aniž by o tom vedení školy mělo tušení.

V dnešní době by tak důmyslný systém těžko někdo postavil. Obrovské podzemní prostory evidovali jako ochranný kryt, jen málokdo tušil, co se tam doopravdy skrývá.

 

Za socialismu se takzvané CO kryty stavěli běžně. A jeden takový měli nahlášený i pod základní školou na sídlišti Hájik. Když se tam ale lidé vydali na průzkum, čekalo je pořádné překvapení. Našli dokonce podzemní plovárnu!

 

Obrovský plavecký bazén sice není dokončený, ale základy a jakási předpříprava jsou hotové. Nachází se v prostorách o rozloze asi pět kilometrů čtverečních! Je to stavební unikát, upozorňují tvnoviny.sk.

 

 

Původně tu mělo být jakési wellness se saunou i tělocvičnou. Kolik tun betonu tu bylo použito, si nikdo netroufá odhadnout. Ředitelka školy už má ale celkem jasné představy o tom, jak prostory využije. Chtěla by tu zřídit komunitní centrum pro veřejnost, nebo plovárnu a tělocvičny.

lud TN.cz