Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 18. 9. 2018
Bezpečnost rodiny

Tajné přezdívky královské rodiny odhaleny. Kdo je Daphne a Danny?

Nové oficiální fotografie královské rodiny - 2
Zdroj: ČTK
Všichni členové královské rodiny mají tajná jména

Jména členů britské královské rodiny zná snad každý. Pro jejich bezpečnost jsou však využívané tajné kódy. Princ William se tak může jmenovat Danny Collins a jeho žena vévodkyně Kate Daphne Clark. V královské rodině se také využívají přezdívky. Královna Alžběta II. je oslovována jako Gary.

Poradci kvůli zajištění bezpečnosti královské rodiny dali členům tajné kódy, které využívají, když se potřebují mezi sebou domluvit tak, aby rodina nebyla ohrožena, uvedl deník Dailymail.

 

 

Princ Harry a vévodkyně Meghan mají tajná jména, která začínají na iniciály DS, což je anglická zkratka pro jejich titul vévody a vévodkyně ze Sussexu. Poradci nebo bodyguardi je tak mohou nazývat David Stevens a Davina Scott.

 

Princ William s vévodkyní Kate mají iniciály DC, vévoda a vévodkyně z Cambridge. Jejich jména můžou být Danny Collins a Daphne Clark.

 

 

Pokud by člen bezpečnostního týmu nebo královský poradce ztratil mobil, jména členů rodiny by v něm nenašel. Kódy také musejí být pravidelně měněny, aby nebyly nikým odhaleny a zneužita.

 

V soukromí si členové královské rodiny říkají přezdívkami. Pro královnu Alžbětu II. vznikla přezdívka "Gary". Když byl totiž princ William malý, nedokázal vyslovit granny, což anglicky znamená babička a místo toho královně říkal Gary. Princ George královnu oslovuje zase "Gan-Gan".

 

 

Princ Charles zase vévodkyni Meghan říká Tungsten, což je v překladu Wolfram. Tavitelný a velmi těžký kov. Princ Charles vévodkyni dal tuto přezdívku proto, že je velmi houževnatá a neústupná.

 

Vévodkyně Kate a princ William si mezi sebou říkají "kotě" a "miláčku". Prince Harryho vévodkyně Meghan oslovuje "má lásko".

 

Podívejte se na reportáž o zveřejnění fotek královské rodiny ze křtin prince Louise. 

  

 

reg TN.cz
Reklama