galerie pikantnosti a zajímavosti

Tajné životy českých poslankyň: lechtivé video i hrozba vězení!

Ženy v politice
Zdroj: TN.cz, facebook
Téma:

Sněmovna se letos bude hemžit kráskami, do poslaneckých křesel totiž usedne rekordní počet 44 žen. Zatímco některé si úzkostlivě hlídají svou kariéru, jsou i takové, které natočily lechtivé snímky nebo měly pletky se zákonem.

Ačkoli drtivou převahu mají ve Sněmovně stále muži, po říjnových volbách doplní jejich počty ve velkém i něžná síla. Některé poslankyně už znáte z minulosti, jiné tváře září v politice poprvé - rozhodně je ale nepřehlédnete.

 

1. Lucie Šafránková (SPD) - 30 let

 

Půvabná blondýnka Lucie Šafránková se pyšní postavením předsedkyně brněnské SPD a místopředsedkyně strany pro Jihomoravský kraj. Do povědomí veřejnosti se ale dostala i jako obchodní manažerka. K propagaci totiž neváhala využít své ženské přednosti a v sexy šatičkách natočila poutavé video, na kterém se snaží svůdným způsobem nabízet služby nejmenované agentury. A je z něj hit!

 

2. Jana Krutáková (STAN) - 55 let

 

Před lety čelila podezření z korupce, nakonec ale byla po dlouhých soudních tahanicích osvobozena. Takový je příběh ředitelky odpadové firmy Jany Krutákové. Poslankyně měla jako starostka nevýhodně pronajmout obecní pozemky pro solární elektrárnu a obec tak připravit o osm milionů korun. Soud ale Krutákovou očistil, mandát nyní vnímá jako zadostiučinění za soudní tahanice, kterými musela projít.

 

(Omlouváme se za chybu v článku, ve kterém bylo uvedeno, že paní Krutáková byla ve vazbě. Tato informace byla mylná.)

 

 

3. Andrea Brzobohatá (ANO) - 46 let

 

Velmi těžkou životní situací si musela projít poslankyně hnutí ANO Andrea Brzobohatá. V roce 2010 jí selhaly orgány a přišla o obě nohy. Lékaři jí nedávali příliš šancí na přežití, ona se ale odmítala vzdát a vyhrála. Nakonec svou pozornost začala soustředit na ostatní, kterým by mohla pomoct. Nyní chce bojovat o zlepšení podmínek pro hendikepované.

 

GALERIE: Ženy v politice

1
/
20
Zdroj: facebook
Ženy v politice - Lucie Šafránková_SPD

 

4. Andrea Babišová (ANO) - 45 let

 

Hned 6043 preferenčních hlasů získala v říjnových volbách jmenovkyně předsedy hnutí ANO Andrea Babišová. K úspěchu jí jméno bezesporu dopomohlo, rychle se ale začaly rojit spekulace, jestli je příbuznou šéfa hnutí. To zdravotní sestra z Bohumína odmítá, už se ale těší, až bude moct bojovat za lepší podmínky ve zdravotnictví a navýšení mezd.

 

5. Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) - 33 let

 

Výraznou tváří TOP 09 je modrooká poslankyně a zastupitelka Prahy 8 Markéta Pekarová Adamová. Ačkoli jí muži na sociálních sítích vyjadřují svou přízeň, s pozvánkou na rande u ní rozhodně neuspějí. Zhruba před rokem si vzala "ajťáka" Tomáše Pekara a manželství vnímá jako důležitou svátost. Tetovaná kráska se netají tím, že je katolička.

 

 

 

6. Zuzana Majerová-Zahradníková (ODS) - 45 let

 

Bojovnice za legalizaci marihuany pro léčebné účely Zuzana Majerová-Zahradníková rozhodně žádnou křehkou květinkou není. Jde si tvrdě za svým, do Sněmovny se letos dostala jako jediná kandidátka z Olomouckého kraje. V roce 1989 jako studentka vedla stávku na gymnáziu, ve třetím ročníku na vysoké škole přerušila studia a odjela do Kanady. Nyní je z ní učitelka a tlumočnice.

 

7. Tereza Hyťhová (SPD) - 22 let

 

Studentka pedagogické fakulty a zapálená učitelka na několika základních školách se v tomto volebním období stala nejmladší krajskou zastupitelkou. Je odhodlaná dokázat, že i mladí lidé mají hodně co říct k situaci v zemi a jsou připravení za své přesvědčení bojovat.

 

8. Květa Matušovská (KSČM) - 33 let

 

Málokdo by do zastupitelky Javorníku řekl, že byla hospodskou "od rány". V době studií si ale právě tímto způsobem přivydělávala a krotit chlapy tehdy nebylo jednoduché! V roce 2011 způsobila skandál kvůli semestrální práci svého manžela, který studoval hotelovou školu. Poslankyně se na sociální síti chlubila, že mu ji psala ona. Později svá slova zmírnila a tvrdila, že ji jen poupravila.

 

Která poslankyně má šest dětí? A která si vzala "zajíčka"? To se dočtete na další straně.

 

1
2
lud TN.cz