Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.4. 2018 16:24
poslední sbohem

Tajný pohřeb: Rodina se v Americe rozloučila s Milošem Formanem

Miloš Forman
Zdroj: Profimedia

Ve Spojených státech se v neděli konal tajený pohřeb režiséra Miloše Formana. Poslední rozloučení bylo podle jeho přání v úzkém rodinném kruhu. Informaci o pohřbu zvěřejnila vdova Martina na sociální síti.

Rodina o víkendu oznámila, že se s oscarovým režisérem rozloučí v průběhu tohoto týdne. Tak brzy tuto zprávu však nikdo nečekal.

 

Poslední rozloučení proběhlo na hřbitově v americkém Warrenu. "Všem moc děkuji za obrovské množství krásných vzkazů s projevenou účastí," uvedla Formanová na facebooku.

 

Miloš Forman zemřel v pátek 13. dubna po krátké nemoci obklopený svou rodinou. Do Spojených států za ním přicestovali i jeho synové z prvního manželství Petr a Matěj. Oscarovému režisérovi bylo 86 let.

 

 

Na jeho skon reagovali přední hvězdy Hollywoodu. Na Formana si vzpomněl například Michael Douglas, Jim Carrey nebo Danny DeVito, který dokonce tweetoval v češtině. "Čest jeho památce. Zapalte si dobrý doutník, pozvedněte sklenku a zavolejte Hovno, Hovno, Hovno," zavzpomínal herec ve Formanově stylu.

 

 

S oscarovým režisérem se rozloučí i v jeho rodném městě. Čáslav na pátek 20. dubna chystá vzpomínkové setkání, kam jsou zváni všichni pamětníci, přátelé, ale i obdivovatelé světoznámého režiséra.

Reportáž o úmrtí Miloše Formana z Televizních novin:


jva TN.cz