vrah se hledá

Tajný pohřeb: Tělo zavražděného miminka je v neoznačeném hrobě!

Téma:

Úřady nechaly pohřbít novorozence, kterého letos 11. února někdo zavraždil a hodil mezi odpadky do kontejneru. Stalo se to v centru Liberce v ulici Na Bídě. Vyšetřování je stále ve slepé uličce a vraha se zatím nepodařilo dopadnout.

Pohřeb miminka se konal v naprostém utajení a proběhl včera odpoledne. Miminko úřady nechaly pohřbít v Machníně u Liberce. Hrob který ukrývá malou rakev s ostatky dětského tělíčka, není nijak označený.

 

Mrtvé tělíčko dítěte našli 11. února v kontejneru v liberecké ulici Na Bídě. Objevil ho jeden z bezdomovců, který si prohlížel vyhozené odpadky. Ve chvíli, kdy zjistil, že mezi nimi leží mrtvolka, okamžitě zavolal policii. Ta začala ihned s vyšetřováním a po pitvě případ začala vyšetřovat jako vraždu.

 

 

Do hledání vraha se zapojila veřejnost. Lidé kriminalistům odevzdali desítky hodin videozáznamů z aut, která v té době místem projížděla, vyhodnocují se také záběry z bezpečnostních kamer ve městě. Prověřují se ženy, které otěhotněly v polovině loňského roku. Pátrá se v ordinacích obvodních i ženských lékařů a to nejen v Liberci, ale i dalších městech.

 

Policie oslovila i polskou a německou veřejnost prostřednictvím zahraničních novinářů, protože Liberec leží v sousedství těchto dvou států. Zatím ale vrah nebo vražedkyně spravedlnosti unikají. "Zvažujeme buďto vraždu, kde je trest odnětí svobody od 15-20 let a pak vraždu novorozeného dítěte matkou s trestní sazbou 3-8 let," uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
Ivan Berka/ lud TN.cz