Jihočeský kraj

"Pojďte, jsem nesmrtelnej!" křičel muž s vrtačkou v ruce na policisty

Muž s vrtačkou
Zdroj: Getty Images
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Aktualizováno 13.1. 2020 16:33
Téma:

Muže zákona na podivné chování svého souseda upozornila žena z Českých Budějovic ve čtvrtek kolem desáté hodiny dopoledne. Všimla si, jak z okna nad její kanceláří létají odpadky. Policisty muž prý přivítal s nožem v jedné ruce a vrtačkou v druhé a zkoušel se s nimi prát.

Žena, která zavolala na operační středisko, si všimla, že se její soused chová nebývale agresivně. Z okna své kanceláře viděla, jak 54letý muž vyhazuje z bytu odpadky a nejrůznější další předměty. Ty se na dvorku povalovaly i v době příjezdu policejní hlídky.

 

V prvním patře domu uviděla pak muže se zapnutou vrtačkou v jedné ruce a s nožem v druhé. Když ho policisté vyzvali, aby své "zbraně" odložil, odhodil prý nůž a s vrtačkou měl vyrazit proti nim s pokřikem "Tak pojďte! Jsem nesmrtelnej!".

 

 

Vzteklého "Highlandera" se mužům zákona podařilo zpacifikovat, i když se dle informací policie zuřivě bránil a dokonce se zasahující hlídku snažil sám odzbrojit.

 

"Policisté agresivního muže, který se během zákroku aktivně bránil, kopal je a snažil se jim vzít zbraň, zpacifikovali a předali do péče záchranářům. Případ si převzali kriminalisté, kteří čtyřiapadesátiletého muže podezírají ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě," řekla policejní mluvčí Lenka Krausová.

TN.cz