policie pátrá

Velká loupež na Zlínsku: Za bílého dne si odnesli z domu 2 miliony

Zloděj v domě
Zdroj: Profimedia
Téma:

Loupež obrovských rozměrů řeší zlínská policie. Prozatím neznámý zloděj vnikl za bílého dne do rodinného domu, vypáčil zabezpečený trezor a ukradl dva miliony korun v hotovosti!

K vloupání došlo v úterý dopoledne v obci na Zlínsku. Když se spolumajitelka domu kolem poledne vrátila domů a uviděla, že jsou otevřené dveře od garáže, okamžitě volala manželovi. Jenže ten nezavřená vrata na svědomí neměl.

 

Žena postupovala dále domem, byly otevřené i  další dveře. Na zemi uviděla ležet vyrvaný trezor, dveře měl vypáčené. Chyběla hotovost ve výši nejméně 1 800 000 korun. V ostatních místnostech se povalovaly na zemi rozházené věci. Na místo majitelka okamžitě přivolala policii.

 

"Z jiných míst v domě poté zloději odcizil dalších třicet tisíc korun, elektroniku a hodinky za více než dvacet tisíc korun. Zlaté a stříbrné šperky zůstaly ležet vedle trezoru. Poškozením zařízení domu vznikla další škoda za třináct tisíc korun," sdělila mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

 

 

"Za krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody by mohl pachatel strávit za mřížemi až osm let," doplnila Kozumplíková.

Související témata:
mj TN.cz