Úchvatné fotografie

Takhle je neznáte: Váleční veteráni na unikátních snímcích

Sexy veteráni - 14
Zdroj: Michael Stokes Photography
Téma:

Americký fotograf Michael Stokes šokuje svět neuvěřitelnými fotografiemi válečných veteránů.. Odvážní muži a ženy mu pózují ve svůdných pózách a vůbec jim nevadí, že v boji přišli o ruce nebo nohy.

Michael se k focení svůdných fotek veteránů dostal náhodou. Před pár lety fotografoval jednoho válečného veterána a díky tomu se dostal i k těm, kteří byli zraněni v boji. Jeden z fanoušků mu dal kontakt na bývalého příslušníka americké námořní pěchoty Alexe Minskyho. Ten přišel o pravou nohu, když jeho vozidlo najelo v Afghánistánu na minu.

 

Minsky Michaelovi ochotně pózoval. Fotograf se rozhodl zvolit jiný přístup, než jaký k lidem, kteří přišli o končetinu, volili předtím jeho kolegové. Svého modela prezentoval jako mladého, silného a veselého muže. Díky fotografiím získal Minsky kariéru v modelingu.

 

Fotografie zaujaly a Stokes se rozhodl nafotit celou sérii snímků. Na stránce Kickstarter, která umožňuje žádat o podporu pro začínající projekty, začal vybírat peníze na dvě knihy, které se chystal vydat. Jednu pojal jako přehlídku vypracovaných mužských těl. I tam jsou mezi jeho modely zranění veteráni.

 

GALERIE: Sexy veteráni

1
/
28
Zdroj: Michael Stokes Photography
Sexy veteráni - 1 ; Alex Minsky, první handicapovaný model, který Stokesovi pózoval

 

Ve druhé knize, pojmenované podle motta americké námořní pěchoty "Vždy věrní", vystavuje fotografie čtrnácti zraněných válečných veteránů. V knize věnuje prostor tomu, aby odvyprávěl příběh každého veterána a čtenářům prozradil, jak ke svým zraněním přišel a jak se s nimi vyrovnává.

 

 

Čtenáři jeho projekt hned ocenili. Stokes chtěl na vydání dvou knih vybrat v přepočtu 1 200 000 korun. Svůj cíl ale mnohonásobně překonal. Návštěvníci webu mu poslali už o 6 milionů více, než kolik byl jeho původní cíl!

 

Další fotografie najdete na facebookovém profilu fotografa Michaela Stokese, fotografie zveřejněny s jeho laskavým svolením.

Photos published with kind permission of Michael Stokes.

vbo TN.cz