VIDEO Chlupatí útěkáři

"Takhle si tady běhat! Jdeme domů." Lidi dojal odchyt zatoulaných psů

Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 4. 10. 2019
Téma:
pes

Dva psí útěkáře ze stejného domova museli odchytávat pražští strážníci. Fenka jednoho z nich dovedla na svou adresu, jejímu kamarádovi se ale příliš nechtělo. Z odchytu vzniklo úsměvné video.

"Oba chlupáče zpozorovala hlídka městské policie z Prahy 13 v Ořešské ulici," uvedla městská policie Prahy na facebooku. Na přiloženém videu je vidět fenka stafordšírského bulteriéra, která vypadá, že by se nejradši projela policejním autem.

 

Jeden ze strážníků pak přijde fenku pohladit, což stačí k tomu, aby ho odvedla k domu, kde bydlí její majitelé. "Utíkej domů! Kam patříš?" je slyšet na videu, zatímco pes se znovu zastavuje u auta a nahlíží dovnitř otevřeným okýnkem.

 

Nakonec se ale strážníkovi povede fenku odvést. "Nikdo z majitelů nebyl přítomen, byla tedy ponechána za zavřenou brankou na zahradě a hlídka vyrazila zpět pro jejího druha," popsala městská policie na sociální síti.

 

 

Druhému stafordovi už se chtělo domů o poznání méně. I ten se nejdřív zastavil u policejního auta, ale nakonec se nechal přemluvit. "Pojď domů, nedělej," povídá si s ním strážník. I tento pejsek skončil za plotem svého domu.

 

Psům se podle strážníků podařilo utéct nedovřenou zahradní brankou. "Během jejich výletu nikoho neohrožovali, a tak majitel vyvázl pouze s ústní domluvou," dodali.

 

Pod příspěvkem městské policie se objevily desítky pochvalných komentářů, lidé oceňují přístup strážníků. "Pan strážník borec. Určitě také majitel bull plemena," napsal Jiří. "Konečně někdo s mozkem, díky, chlapi, za ně," dodala Lucka.

TN.cz