Pivaři pláčou

Taková škoda! U Pardubic se z kamionu vysypaly tisíce lahví piva

Téma:

Možná až tisíce lahví piva se večer vysypaly z kamionu na kruhovém objezdu v Holicích na Pardubicku. Podle policistů byl náklad nejspíš špatně zajištěn. Na tomto místě to přitom zdaleka není první taková nehoda.

Dobrovolní i profesionální hasiči šli společně večer na pivo, ne ale s půllitrem, nýbrž se smetákem. A doma řekli, že se akce protáhne. Uklidit více než třetinu vysypaného nákladu totiž zabralo celou noc. Nehodu měli hasiči nahlášenou v 17:37 a úklid a překládku piva ukončili před 9. hodinou

 

"Na kruhovém objezdu se protrhla plachta kamionu a následně došlo k vysypání nákladu na silnici. Náklad tvořily přepravky s pivem. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Holic a Pardubic a dále dobrovolní hasiči z Dolní Rovně a Ostřetína," řekla mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková.

 

Podle policejní mluvčí Andrey Muzikantové řidič zřejmě nepřizpůsobil rychlost vlastnostem nákladu a na kruhový objezd vjel příliš rychle. "Náklad navíc nebyl řádně zabezpečený proti pohybu a při průjezdu kruhovým objezdem tento náklad vysypal," uvedla policejní mluvčí.

 

 

Dechová zkouška vyloučila, že by řidič před jízdou něco pil. Může ale počítat s mnohatisícovou pokutou.

 

Není to první případ, kdy na stejném kruhovém objezdu došlo k podobné nehodě. Před pár lety vysypal kamion 24 tun piva. Čtyřiadvacet hasičů odstraňovalo střepy dlouhých sedm hodin. A v nedalekých Horních Ředicích se před lety rozbilo při nehodě pět tisíc lahví piva.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

vbo, Petr Brzek TN.cz