Útočiště v Hollywoodu

Takový luxus nemá ani většina lidí! Tento útulek si své kočky hýčká

Petra Matýsková
Petra Matýsková
Publikováno 8. 8. 2019
Téma:

Ve čtvrtek slaví lidé po celém světě Mezinárodní den koček. Podívejte se u té příležitosti do luxusního útulku, který mají v západním Hollywoodu. V kočičí kavárně si zájemci o adopci můžou vychutnat kávičku a zároveň se ve stylovém pokojíčku seznámit s kočičími tuláky.

Bílé nadýchané koberečky, měkoučké polštářky a na nich rozkošnicky se rozvalující kočičí svěřenci. Vítejte v Hollywoodu, který jak vidno, už není jen rájem filmových fanoušků, ale i zatoulaných či nechtěných koček - tedy aspoň těch, kterým svou hřejivou náruč nabídla zakladatelka stylové kočičí kavárny.

 

"Poskytujeme domov kočkám a koťatům, kterým by jinak hrozilo utracení v útulcích. Zároveň dáváme lidem prostor, aby s nimi strávili nějaký čas, a pokud se do některé z koček zamilují, aby si ji i adoptovali," popsala zakladatelka útulku Kanchan Singhová.

 

Zatímco v běžném útulku si potenciální zájemci vybírají z koček, které na ně smutně koukají zpoza drátěných klecí a pochovat si je můžou sotva na pár minut, v kočičí kavárně můžou námluvy trvat nekonečně dlouho.

 

To, jestli si s některým z chlupáčů padnou do oka, přitom zjistí v takřka domácím prostředí - u kávičky a sušenek. Kočičky si navíc budoucí majitelé můžou otestovat v zápalu hry, stejně jako Elizabeth Osbornová, která si z kočičí kavárny odnesla osmitýdenní Konu.

 

 

"Přišla jsem a vybrala si kočičku, která se nejvíce hodí k mé a manželově povaze a životnímu stylu. Všechny kočky jsme si mohli prohlédnout a pohrát si s nimi. Ten pocit, že zachraňujete koťátko, je fajn," svěřila se zbrusu nová majitelka kotěte.

 

Sponzory kočičí kavárna de facto nepotřebuje. Drobečci s roztomilými vousky si totiž na sebe vydělávají sami. Schůzky s potenciálními páníčky, které je potřeba si předem rezervovat, jsou totiž zpoplatněné. Za 30minutovou seznamovací akci zájemce zaplatí v přepočtu 460 korun, za 70 minut pak něco málo přes osm stovek.

epa TN.cz