Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Útok v Afghánistánu

Tálibán zaútočil na základnu! 17 vojáků teroristé zabili, 11 unesli

Pohotovst na letišti v Kábulu po raketovém útoku
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Ozbrojenci islamistického hnutí Tálibán zaútočili na vojenskou základnu v západoafghánské provincii Faráh, zabili 17 afghánských vojáků, čtyři zranili a 11 dalších unesli. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní úřady.

Útok začal v sobotu pozdě večer a pokračoval do dnešního rána, uvedl Ghausuddín Núrzáí, šéf správy okresu Pušt Rúd. Dodal, že islamisté také získali kontrolu nad dvěma kontrolními stanovišti poblíž základny a zmocnili se na nich zbraní a střeliva.

 

Vojákům na základně se nedostalo letecké podpory ani nedorazily posily, informoval člen provinční rady Abdul Samád Salehí, který zároveň potvrdil počet obětí.

 

 

Hnutí Tálibán, které dlouhodobě vede boj proti vládě v Kábulu podporované Západem, útočí na bezpečnostní složky v Afghánistánu takřka denně. Tálibán i teroristická organizace Islámský stát zintenzivnily násilí v zemi mimo jiné s ohledem na parlamentní volby, které jsou vypsány na 20. října.

 

Nejméně 22 lidí - členů bezpečnostních složek i civilistů - zemřelo v sobotu po výbuchu bomby na předvolebním mítinku na severovýchodě země.

tn.cz / ČTK