Menší verze

Tamagoči se vrací! Legendární hračka se začne znovu prodávat

Tamagoči
Zdroj: Profimedia
Tamagoči hrál v dětství snad každý pod 30 let - ilustrační foto
Téma:

Před chytrými telefony a virtuální realitou se děti bavily jednoduššími hrami. Milovníci takových hraček se teď můžou radovat. Na trh se vrací tamagoči!

Krmení, hraní, vykonat potřebu, spánek. Snad každý, komu je dnes méně než 30 let, se v mládí staral o zvířátko v tamagoči. Jde o jednoduchou elektronickou hračku, kde je vaším úkolem právě zajistění spokojenosti malého tvora.

 

Pro všechny nostalgiky má teď firma Bandai, která na přelomu století tamagoči vyráběla, skvělou zprávu. Oblíbená hračka se vrací na trh! Už v úterý spustila společnost Amazon předobjednávky, jedno "vajíčko" bude stát 15 dolarů (něco přes 300 korun).

 

Tamagoči se začne znovu prodávat nejdříve v Japonsku, poté ve Spojených státech. Během října by si ale měli moci hračku zarezervovat i zákazníci z Evropy, poté se objeví i na pultech kamenných obchodů. Firma ale zřejmě vyprodukuje jen omezené množství.

 

"Když jsme oznámili návrat tamagoči na japonský trh, mělo to obrovský ohlas, a tak jsme ho přivedli znovu k životu celosvětově," uvedla pro portál Daily Mail viceprezidentka Bandai Liz Gramppová.

 

 

Nová verze by měla být o něco menší než ta původní. Princip hry i jednoduchá grafika ale zůstávají stejné, jen se o něco usnadní ovládání. V každém tamagoči bude šest zvířátek na vybrání.

 

A firma doufá, že osloví i mladší generaci. "Pixelové hry jsou v poslední době obrovský trend. Pro děti, které vyrostly na tabletech, to může být opravdu unikátní. Ale ta hra jim bude povědomá, ztotožní se s ní," prohlásila Gramppová.

 

Černobílá postavička postupně roste, prochází různými stádii vývoje. Čím lépe se o zvířátko staráte, tím déle vám vydrží. Pokud si na něj naopak dlouhou dobu nevzpomenete, objeví se místo něj na displeji hrobeček.

epa TN.cz