Na popud matky

"Táta mě osahává," tvrdil chlapec policii. Všechno si vymyslel!

Smutný chlapec
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto
Téma:

Celý rok tvrdil pětiletý chlapec, že ho otec osahává. Matka vše nahlásila na policii a ta rozjela velké vyšetřování. Jenže se ukázalo, že si synek zneužívání vymyslel. Příběh vyprávěl podle policie na popud matky, která tak chtěla muži uškodit při rozvodu.

Klatovská policie začala trestně stíhat 41letou ženu, která zřejmě navedla syna, aby vypovídal proti otci. O šokujícím případu píše deník Právo. Žena nejdříve podala trestní oznámení, že její manžel syna sexuálně zneužívá.

 

Pětiletého chlapce vyšetřila psycholožka, která v posudku konstatovala, že si příběh určitě nevymyslel a neopakuje ani slova někoho jiného. Jenže to bylo přesně naopak, jak zjistil psycholog přizvaný k vyšetřování.

 

"Výpověď ohledně sexuálního zneužívání otcem nebyla produktem jeho svobodného uvažování," napsal podle deníku do posudku znalec. Podle něj si chlapec příběh vymyslel na popud matky a babičky. Sám hoch se nakonec ke lži i ovlivňování oběma ženami přiznal.

 

 

Podle policie chtěla žena uškodit manželovi při rozvodu. Kvůli trestnímu stíhání by mu zabránila ve styku se synem a tím dosáhla výhody při vypořádávání společného majetku. Muž se přitom nemohl nijak bránit, pouza dokola opakoval, že syn nemluví pravdu.

 

Matka teď kromě trestu za křivé obvinění hrozí ještě jeden - za fyzické napadení úřednice, která přišla chlapce odebrat do bytu jeho prarodičů. Dítě totiž bylo po vyjasnění situace svěřeno do péče otce. O detailech případu policie odmítá mluvit, stejně tak i státní zastupitelství.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

epa TN.cz