SVĚTOVÝ ŽEBŘÍČEK jména pro děti

Tato jména dostávají děti ve světě letos nejčastěji! Některá letí i v Česku

Chlapec a dívka - ilustrační
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
25.4. 2020 11:41
Téma:

Výběr jména pro potomka bývá často náročný a dlouhý proces - měli by se na něm shodnout oba rodiče, mělo by ladit k příjmení, někteří lpí na tradičních jménech, jiní preferují originalitu. Trendy se navíc rychle mění. Podívejte se, která jména jsou ve světě nejpopulárnější v letošním roce.

Popularita dětských jmen se zejména v posledních letech rychle mění. Lidé po celém světě se inspirují slavnými osobnostmi nebo postavami z filmů či seriálů. Web Nameberry pravidelně aktualizuje světový žebříček podle toho, která jména v daném období zrovna dominují. Aktuálně je nejčastějším jménem pro holčičky Luna. Mezi chlapci vede Milo.

 

V top 10 dívčích jmen je dále například Aurora, Evelyn nebo Eloise. Co se týče chlapeckých jmen, přední příčky obsadil například Leo, Jasper, Levi nebo Asher. V následující tabulce se můžete podívat na žebříček dvaceti nejpopulárnějších dívčích a chlapeckých jmen na světě.

 

 

Čechům většina z nich asi nic moc neřekne, přesto v tomto žebříčku můžeme nalézt jména, která se těší značné oblibě i v našich končinách. Například jméno Olivia, které je aktuálně druhé nejoblíbenější na světě, nese v Česku nejedna holčička. Našli bychom tu rozhodně i dost Amelií, Alicí a Charlott.

 

 

Jméno Oliver, které je třetím nejčastějším chlapeckým jménem, pro své dítě volí i v Česku velké množství rodičů. Oblíbeným jménem je také například Oscar. Přestože i Češi rádi upouští uzdu své fantazii a čím dál častěji dávají svým dětem cizokrajná jména, stále u nás převažuje sklon k tradicím.

 

Minulý rok podle Českého statistického úřadu dominovala jména Jakub a Eliška. Na předních příčkách žebříčku byla také například Anna, Adéla, Tereza, Sofie či Ema, u chlapců pak Tomáš, Matyáš, Adam, Filip či Vojtěch.

TN.cz