ANKETA Historický moment

Tchaj-wan schválil manželství homosexuálů! Je první v celé Asii

Tchaj-wan schválil manželství osob stejného pohlaví
Zdroj: Profimedia
Téma:
gay

Tchaj-wanští zákonodárci schválili zákon, který povoluje manželství homosexuálů. Jde o první stát v celé Asii, který manželský svazek osobám stejného pohlaví umožnil.

Zákonodárci podle webu CNN odhlasovali změnu dva roky poté, co tchaj-wanský ústavní soud uvedl, že zákaz sňatku osob stejného pohlaví je neústavní. Parlamentu pak dal dvouletou lhůtu, aby připravil a schválil změnu. Nový zákon začne platit 24. května.

 

Anketa

Souhlasíte se sňatky osob stejného pohlaví?

Hlasovalo 65 lidí.

 

Rozhodnutí parlamentu sledovaly stovky tisíc podporovatelů LGBT komunity. Tchaj-wanské ulice tak zazářily duhovými vlajkami, poznávacím znamením právě homosexuálů. Po schválení propukla davová euforie, lidé venku slavili i přes nepřízeň počasí.

 

 

Ještě před hlasováním podpořil volbu také tamní prezident Tsai Ing-wen na svém twitterovém účtu: "Dnes máme příležitost změnit historii a ukázat světu, že moderní hodnoty mohou mít kořeny i ve východoasijské společnosti."

 

 

Ostrov Tchaj-wan má obrovskou gay komunitu, každoroční pochod za práva gayů je tam jeden z největších v celé Asii. Přesto je téma v zemi kontroverzní, v loňském referendu hlasovalo 67 % lidí proti schválení sňatku osob stejného pohlaví a schválení zákona předcházela silná anti-kampaň.

nor TN.cz