Noc hrůzy

Technaři obsadili lesík u Jablonce, na místě zasahovala policie

Technoparty u Osečku
Zdroj: Profimedia
Technopárty - ilustrační foto
Téma:

Jablonečtí policisté museli v noci na sobotu řešit stížnosti obyvatel obcí u lesíku, který patří Lesům České republiky, Večer ho totiž obsadili milovníci techna a uspořádali tu nepovolenou technoparty. Policie párty ještě v noci ukončila, někteří technaři ale museli zůstat na louce až do rána, než mohli usednout za volant.

Hlášení o hlasité hudbě linoucí se z lesíka u obce Jenišovice dostali policisté kolem půl jedné ráno. Na místě mělo být několik aut a desítky lidí. Operační důstojník okamžitě vyslal hlídku, aby situaci prověřila.

 

"Policisté z obvodního oddělení Turnov a další hlídky z Jablonce provedli prověrku mezi obcemi Paceřice a Ohrazenice a v lesním prostoru poblíž pily u Jenišovic zjistili nepovolenou, neohlášenou akci s produkcí technohudby," uvedla mluvčí policistů Libereckého kraje Vladimíra Šrýtrová.

 

Policisté napočítali v lesíku asi 30 lidí a přes 10 aut. O zábavu se staraly tři sound systémy, z nichž vycházela hudba. Policisté pro zábavu ale neměli pochopení a technaře vyzvali, aby akci ukončili, probíhala totiž bez povolení majitele pozemku, tím je státní podnik Lesy ČR, Lesní správa Ještěd. "Jeho zástupci nám sdělili, že s konáním akce nedali souhlas," doplnila Šrýtrová.

 

Technaři policisty poslechli a hudbu vypnuli. Někteří mohli odjet ještě večer. "Mnozí s ohledem na to, že byli pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek, museli vyčkat, až budou schopni usednout za volant, až do ranních hodin," dodala Šrýtrová.

 

 

Na místě byli i policisté z Krajské pořádkové jednotky, kteří společně s ostatními hlídkami kontrolovali situaci na místě.

 

Problémy teď budou mít ti, kteří v lese zaparkovali svá auta, hrozí jim pokuta ve správním řízení. Policisté jsou zvědaví také na vysvětlení, s nímž přijde organizátor akce. Odpoledne už měl být pozemek od technařů vyklizený, na místě ale policisté dál situaci monitorovali.

 

Obří technopárty zaměstnávala policisty předloni:

TN.cz