Krásné gesto

Mladík vzal na školní ples svou babičku. Důvod vás dojme

Stephen vzal na ples svou babičku - 1
Zdroj: ČTK
Sedmnáctiletý Stephen vzal na školní ples svou umírající babičku
Téma:

Neuvěřitelně krásné gesto udělal pro svou babičku mladík z americké Virginie. Důchodkyni kvůli rakovině zbývají pouze měsíce života. Její vnuk chtěl, aby si poslední chvíle užila co nejvíc, a tak ji vzal na školní ples.

Když sedmnáctiletý Stephen Vigil zjistil, že jeho babička onemocněla rakovinou slinivky, zhroutil se mu svět. 92letá Julia je prý jeho nejlepší kamarádkou, a tak ho zdrtilo, že jí do konce života zbývá jen několik měsíců. Píše o tom britský portál Daily Mail.

 

Aby si poslední chvíle co nejvíc užila, rozhodl se Stephen přivést babičku na školní ples. Nejdřív ale musel situaci vysvětlit řediteli střední školy ve Fredericksburgu, kam chodí. Normálně totiž pravidla zakazují doprovod starší 20 let.

 

Ředitel se rozhodl udělit Stephenovi výjimku, a tak to mohla dvojice na parketu pořádně roztočit. "Smáli jsme se, povídali si, dali si kafe a džus. Bylo to úžasné," popsala večer Julia, pro kterou to byl první školní ples.

 

GALERIE: Stephen vzal na ples svou umírající babičku

1
/
4
Zdroj: ČTK
Stephen vzal na ples svou babičku - 1

 

Julia dostala od vnuka červenou růži na zápěstí, jak je ve Spojených státech zvykem. Stephen také sladil svůj motýlek a vestu s babiččinými modrými šaty. Jakmile prošli dveřmi do sálu, upoutali pozornost všech - včetně ředitele, od kterého dostala Julia stříbrnou korunku a šerpu.

 

 

"Nezbývá jí moc času, a tak jsem nad tím ani nepřemýšlel a vzal jí na ples. Jsem hrozně rád, že budeme mít oba tyhle vzpomínky," dodal Stephen. Jejich příběh a fotografie, jak se 92letá Julia baví, obletěly svět.

epa TN.cz